Informace k obnovení prezenční výuky od pondělí 12. 4. 2021

• výuka bude obnovena pro žáky 1., 2. a 4. ročníku, 3. a 5. ročník budou pokračovat v distanční výuce. Od 19. dubna by se třídy měly vystřídat.
  • termín obnovení výuky pro 2. stupeň zatím není stanoven
  • po celou dobu pobytu ve škole musí žáci používat respirátor nebo roušku (nesmí už jít o doma šitou roušku)
  • v pondělí a ve čtvrtek bude probíhat testování. V tyto dnu budou děti přicházet do školy vchodem ze zahrady, půjdou do tělocvičny, kde testování proběhne.
  • při testování může být přítomen zákonný zástupce a může dítěti s testem pomoci
  • pohyb zákonných zástupců a dalších osob v budově školy je třeba omezit na minimum. Žádáme proto, abyste si případné jednání s pedagogy domlouvali předem a tato jednání probíhala mimo prostory, kde se zdržují žáci.
  • pokud žák nebude ve škole v den zahájení prezenční výuky (12. duben pro 1., 2. a 4. ročník, 19. duben pro 3. a 5. ročník) sdělte prosím neprodleně důvod neúčasti – zda se jedná o běžné onemocnění, návštěvu lékaře nebo o neúčast např. z důvodu nesouhlasu s testováním.
  • stále jsou zakázány sportovní činnosti a zpěv při vzdělávání. Není ale zakázána hodina tělocviku, bude využita např. k procházce. Také hodina hudební výchovy není zrušena, ale bude naplněna jiným obsahem než zpěvem.
  • školní družina bude v provozu pro žáky, kteří jsou do ní zapsáni. Žáci 1. a 2. ročníku budou využívat místnost ŠD, žáci 4. ročníku budou ve své třídě. Žáci 3. a 5. ročníku budou od 19. dubna využívat místnost ŠD.
  • i při pobytu ve školní družině musí mít žáci respirátor nebo roušku
  • školní jídelna bude od 12. 4. 2021 v provozu, žáci budou přihlášeni podle odevzdaných přihlášek ke stravování, případné změny (přihlášení, odhlášení obědů) je třeba včas oznámit.
  • možnost odběru obědů do jídlonosičů mají i žáci, u kterých probíhá distanční výuka