Exkurze I. stupně

Exkurze 1. stupně do Babiččina údolí se nadmíru vyvedla. Počasí se slitovalo a po příjezdu přestalo mžít. Nám by to ale nevadilo, schovali jsme se v ratibořickém zámku, kde nás už čekala služebná kněžny Zaháňské, aby nás provedla zámkem. Komorník Leopold nás uvedl ke kněžně, které jsme se patřičně uklonili a poslouchali její dechberoucí povídání. Špendlík byste slyšeli spadnout, jak byly děti vtaženy do děje, že ani nedutaly.

Ze zámku jsme se cestičkou vydali do Babiččina údolí. Nejprve jsme navštívili Rudrův mlýn, kde na nás čekala chasa. Mlynář s mlynářkou nás pozvali do mlýna, zatančili nám mateník a ukázali nám, jak dříve chodily děti koledovat a co za koledování dostaly. Naše kroky od mlýna směřovaly na Staré bělidlo. Potkali jsme tam i babičku s Barunkou a víte co? My s nimi máme i fotku.

Odpolední program nás zavedl do České Skalice k pohádkovým sochám Boženy Němcové. Od paní průvodkyně každý dostal knihu pohádek od B. Němcové a jednu z nich jsme si společně přečetli. Pak už přišly na řadu samotné pohádkové sochy. Krásnou procházku jsme zakončili u školy Boženy Němcové a za odměnu jsme si koupili zmrzlinu.

Sláva nazdar výletů, nezmokli jsme, už jsme tu! A kam to bude příště?