Vítězství našich žáků v Memoriálu Karla Kněze

Na památku vrchního strážmistra Karla Kněze, který byl členem odbojové skupiny zvané Čenda, pořádá Památník Lidice každoročně branný závod Memoriál Karla Kněze. Netradiční formou tak budí zájem žáků o historii.

Letos proběhl již jubilejní 10. ročník, kterého se zúčastnila kromě pětičlenných družstev ze základních škol i družstva složená ze zástupců Policie Pardubického kraje, 43. výsadkového pluku Chrudim, Krajského vojenského velitelství Pardubice, Městské policie Chrudim a Sboru dobrovolných hasičů Miřetice.

Za naši školu se zúčastnila dvě družstva. První stupeň zastupovali – František Burkoň, Zdeněk Černý, Přemysl Diviš, Daniel Novotný a Lucie Jeřábková, která nahradila zraněnou Stellu Zoru Vtípilovou. Druhý stupeň reprezentovali žáci – Tomáš Burkoň, dvojčata Jan a Vojtěch Kekulovi a sourozenci Václav a Vojtěch Kurfürstovi. Všichni si vedli velice skvěle, protože se na závod připravovali pilně a svědomitě a zadané úkoly plnili na výbornou. O čemž svědčí vynikající umístění žáků druhého stupně, kteří skončili na skvělém prvním místě. Žáci prvního družstva sice neobsadili stupně vítězů, ale zaslouží si obrovskou pochvalu za zodpovědný přístup k přípravě i plnění zadaných úkolů v rámci branného závodu.

Všem zúčastněným patří veliký dík za reprezentaci naší školy!

Reportáž ČT z akce naleznete zde: https://www.facebook.com/watch?v=1198908497606587