Memoriál Karla Kněze

Na památku vrchního strážmistra Karla Kněze, který byl členem odbojové skupiny zvané Čenda, pořádá Památník Lidice každoročně branný závod Memoriál Karla Kněze. Netradiční formou tak budí zájem žáků o historii.

Letos 23. června 2023 proběhl již 11. ročník, kterého se zúčastnila kromě pětičlenných družstev z 1. a 2. stupně základních škol i družstva složená z členů IZS.

Za naší školu se zúčastnila dvě družstva. První stupeň zastupovali – František Burkoň, Zdeněk Černý, Přemysl Diviš, Daniel Novotný a Martin Stehno. Druhý stupeň reprezentovali žáci – dvojčata Jan a Vojtěch Kekulovi, Václav Kurfürst, Matěj Ježek a Josef Pavlů. Všichni si vedli velice skvěle, protože se na závod předem pečlivě připravovali. O čemž svědčí vynikající umístění žáků druhého stupně, kteří skončili na skvělém 3. místě. Žáci prvního stupně sice nestáli na stupních vítězů, ale zaslouží si obrovskou pochvalu za zodpovědný přístup k přípravě i plnění zadaných úkolů v rámci branného závodu.

Všem zúčastněným patří veliký dík za reprezentaci naší školy.