Oheň (bez)naděje 2024

Na pietním shromáždění k 82. výročí vypálení osady Ležáky byl zahájen další ročník již tradičního projektu ČSOL Oheň (bez)naděje, kterého se účastní naši žáci. Putovní oheň zápálil prezident republiky Petr Pavel. Od pondělí do středy absolvovali účastníci cestu po stopách dětí odvlečených a zavražděných nacisty.

Pondělí patřilo Pardubicím. Za 194 zde popravených lidí během heydrichiády vhodily děti stejný počet růží do Labe a položily kytici k pomníku Jiřího Potůčka. Kulturní program pokračoval v kostele Českobratrské církve evangelické a na Zámečku.

V úterý se děti seznámily s osudem rodiny Burdychovy, která ukrývala Jiřího Potůčka. Následovala prohlídka Babiččina údolí a zámku v Náchodě.

Cílem putování byla polská Lodž a Chelmno.

Děkujeme Československé obci legionářské v čele s panem Ing. Františkem Bobkem, že jsme mohli být opět součástí tohoto úžasného projektu.